Години роботи:пн-сб з 9.00 до 19.00; нд – за домовленістю
Тел./факс: (044) 288 83 38; 280 24 31; 254 39 33

Блог

  • Головна
  • >
  • Блог
  • >
  • Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями»

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями»

27липня

З 19 липня 2017 року набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями» від 23.03.2017 № 1982-VIII, яким виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Відтепер відсутність печатки не дає можливості визнати документ або будь-який правочин недійсним и печатка не може бути обов'язковим реквізитом документа, який подається від імені суб'єкта господарювання органу державної влади. Документи вважаються достовірними за умови особистого підпису уповноваженої особи суб’єкта господарювання або підпису фізичної особи - підприємця.

Теж саме стосується копії документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, яка вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи - підприємця.

Що до Довіреностей, то ч.3 ст.58 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що Довіреності від імені осіб приватного права та публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи за наявності.

Крім того, за вимагання проставлення печатки на документі встановлена адміністративна відповідальність, а саме, ст.16624 Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено накладання штрафу на таку особу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів (від 850 до 1700 гривень).

Але, декілька років років тому були спроби переходу від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що викликало багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі прийняття відповідного рішення суб’єктом господарювання.

Це ускладнювало розуміння, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало чиновникам вимагати документи саме з відбитком печатки.

Наприклад, Національний банк України заявляв, що готується проект змін до інструкції №492  Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах щодо внесення зміни, що стосуються вимоги використання печатки клієнтами банків. Тобто, про необхідність скасування надання копії печатки банку, в якому клієнти-підприємці мають намір відкрити рахунок для подальшого обслуговування.

Відповідні зміни мають бути внесені також і до Кодексу Законів про працю України та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, де зазначено, що роботодавець зобов’язаний проставляти печатку в трудовій книжці при звільненні працівника з роботи або при внесенні відомостей про нагородження чи заохочення.

Замовити дзвінок