Години роботи:пн-сб з 9.00 до 19.00; нд – за домовленістю
Тел./факс: (044) 288 83 38; 280 24 31; 254 39 33

Реєстрація обтяжень рухомого майна

Реєстрація обтяжень рухомого майна останнім часом використовується не лише державними та правоохоронними органами, а й пересічними громадянами, які мають на меті додатково захистити свої права на рухоме майно, яким вони володіють.

Ось, наприклад, уклали Ви договір застави транспортного засобу. Як Ви зможете захистити свої права, як Заставодержатель?

Саме тут, накладення обтяження на належне боржнику  рухоме майно, в даному випадку на автомобіль, є одним із методів забезпечення виконання ними зобов'язань. 

Але це право, а не обов’язок обтяжувача. 

Хто може бути обтяжувачем?

 • уповноважений орган при публічному обтяженні;
 • кредитор за забезпеченим рухомим майном зобов'язанням (договір застави транспортного засобу, цінних паперів, тощо);
 • власник рухомого майна;
 • будь-яка інша особа, на користь якої встановлюється договірне обтяження;
 • особа, яка здійснює управління рухомим майном в інтересах кредитора.

Відомості про обтяження рухомого майна вносяться до Реєстру на підставі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи або рішення суду. 

Реєстратор видає обтяжувачеві чи уповноваженій ним особі примірник витягу про внесення до Реєстру запису стосовно обтяження рухомого майна. Другий примірник витягу реєстратор в установлені законом строки надсилає боржникові. 

В тому випадку, коли  в обтяженні рухомого майна боржника вже потреби немає (повернуто борг, виконане зобов’язання), обтяжувач чи уповноважена ним особа має право в будь-який час 
подати заяву реєстратору про припинення обтяження і виключення запису з Реєстру. Відомості про припинення обтяження реєструються на підставі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи. 

За внесення до Реєстру запису, а також змін і додаткових відомостей до запису, видачу витягів справляється плата. 

Не хвилюйтесь, виправлення помилок, допущених при реєстрації обтяження також можливо! У цьому разі обтяжував може звернутися до реєстратора з  заявою про внесення змін до запису.

Для внесення відомостей до  Державного реєстру обтяжень рухомого майна, нотаріусу, як реєстратору, подаються наступні документи: 

 1. Паспорт та довідка про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ( у разі необхідності – довіреність);
 2. Заява про внесення відомостей про обтяження рухомого майна до Державного реєстру обтяжень рухомого майна;
 3. Документ,що підтверджує плату за внесення відомостей.

Реєстрація податкових застав проводиться виключно державним підприємством "Інформаційний центр" Мін’юсту та його філіями.

Будь-яка фізична або юридична особи мають право на отримання витягу про наявність чи відсутність запису в Реєстрі про обтяження, зміну обтяження, відступлення прав на предмет обтяження. Для цього реєстраторові подається відповідна заява.Видача витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

До заяви додається документ про внесення плати за видачу витягу. Єдиною підставою для відмови у видачі витягу є відсутність плати за нього.

Для надання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, нотаріусу, як реєстратору, подаються наступні документи:

 1. Паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податку ( у разі необхідності – довіреність);
 2. Заява про надання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;
 3. Документ,що підтверджує плату за видачу витягу.

 

Замовити дзвінок