Години роботи:пн-сб з 9.00 до 19.00; нд – за домовленістю
Тел./факс: (044) 288 83 38; 280 24 31; 254 39 33

Легалізація документів (Апостиль)

Багато наших клієнтів, замовляючи послугу апостилювання документів, запитують: що таке апостиль?

Апостиль це спеціальний міжнародний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав-учасниць Конвенції. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, яким скріплено відповідний документ.

Для чого потрібний штамп Апостиль?

Практично всі документи, що вимагають за кордоном - повинні бути обов'язково перекладені та легалізовані. Конвенція, що скасовує процедуру консульської легалізації, значно спростить для Вас надання юридичної сили документу. Така Конвенція – називається Гаазька, в результаті якої і з'явився апостиль.

Процедура апостилювання - це підтвердження достовірності документа, а також підтвердження того, що людина, яка підписала відповідний документ, мала для цього всі необхідні повноваження.

Згідно з положеннями Конвенції документ, на якому проставлено апостиль, не потребує ніякого додаткового оформлення чи засвідчення і може бути використаний в будь-якій іншій державі-учасниці Конвенції.

Апостилюванню піддаються документи видані:

  • органами прокуратури України;
  • органами судової влади;
  • органами юстиції;
  • адміністративні документи (свідоцтво про неродження/смерть, свідоцтво про шлюб/розірвання шлюбу);
  • оформлення державними (або приватними) нотаріусами;
  • копії, підтверджені в нотаріальному порядку, наступних документів: трудові книжки, паспортні документи, військові квитки, технічні паспорти, дозвіл на носіння зброї (цей пункт актуальний з 2014 року);
  • документи про освіту та документи, що підтверджують вчену ступінь (дипломи, табеля, атестати, дипломи кандидатів, докторів наук, бакалаврів, виписки з архівів університетів).

На виконання вимог статті 6 Конвенції постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 61 повноваження на проставлення апостиля на документах, виданих на території України, надано таким компетентним органам: 

  • Міністерству освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
  • Міністерству юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
  • Міністерству закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Замовити дзвінок