Години роботи:пн-сб з 9.00 до 19.00; нд – за домовленістю
Тел./факс: (044) 288 83 38; 280 24 31; 254 39 33

Засвідчення нотаріальних копій

Часто в повсякденному житті у нас виникає необхідність в отриманні нотаріальної копії документу, особливо у тому випадку, коли необхідно один і той же документ подати одночасно до декількох служб, установ або до інших інстанцій. У цьому випадку вам допоможе копія документу, засвідчена нотаріально! Тобто, щоб отримати цю послугу, Вам потрібно звернутися до нотаріальної контори. Нотаріуси мають право засвідчувати копії документів, виданих як юридичними, так і фізичними особами, за умови, що ці документи не суперечать закону і мають юридичну силу.

Для здійснення цієї дії документ повинен мати належний вигляд і містити відповідні реквізити: назву організації, що видала цей документ, номер і дату його видачі, за необхідності він має бути викладений на бланку затвердженої форми (зразку). Документ має бути підписаний уповноваженою особою, і на ньому має бути проставлена печатка (за її наявності).

Нотаріус так само може засвідчити копію документу, виданого фізичною особою, у разі, якщо достовірність підпису фізичної особи засвідчена нотаріусом, організацією за місцем роботи, навчання, проживання або лікування громадянина.

Проте нотаріус не має права засвідчувати копії документів, які написані олівцем, в яких є підчистки, зроблені приписки, необумовлені виправлення, закреслені слова. Документ повинен мати чіткий текст, який можливо прочитати, чіткий відбиток печатки (у разі її наявності). Якщо документ викладений на декількох сторінках, то вони мають бути прошиті, пронумеровані і скріплені належним чином.

Засвідчення копії можливе тільки в тому випадку, якщо нотаріус особисто побачив оригінал документу, перевірив його дійсність, правильність оформлення, наявність усіх необхідних реквізитів, порівняв його з копією, або ж самостійно за допомогою відповідної техніки зробив копію. І тільки після цього він може засвідчувати вірність копії з цього документу нотаріально, причому копія робиться подібною до оригіналу, тобто, якщо документ прошитий, то нотаріальна копія теж має бути прошита і скріплена печаткою та підписом нотаріуса.

У кінці документу робиться посвідчувальний напис нотаріуса, що підтверджує відповідність копії до оригіналу, і все це закріплюється підписом і печаткою нотаріуса.

Кількість нотаріальних копій одного документу може бути не обмежена.

Перелік документів, необхідних для засвідчення копії документу:

  1. Документи, що посвідчують Вашу особу
  2. Оригінал документу, копію якого необхідно засвідчити.

Засвідчення витягу

Що означає засвідчити фотокопію-витяг?

Фотокопія-витяг - це різновид копії, а саме нотаріальне засвідчення копії певних сторінок документу вибірково.

У повсякденному житті ми можемо зіткнутися з необхідністю засвідчення копії документу. При цьому можна засвідчити копію як усього документу, так і фотокопію - витяг певних сторінок документу. Іноді немає сенсу засвідчувати повністю копію усього документу, тому в цьому випадку і передбачений такий варіант, як фотокопія-витяг, набагато зручніший і вигідніший.

Частіше усього фотокопією-витягом користуються при засвідченні копії деяких сторінок паспорта або трудової книжки, статуту підприємства, тощо. Зверніть увагу, що засвідчення фотокопії-витягу трудової книжки можливо тільки в тому випадку, якщо останнім записом в трудовій книжці є запис про звільнення, а під час засвідчення фотокопії-витягу паспорта обов'язково робиться копія останнього розвороту, оскільки саме на цій сторінці вказується інформація про анулювання паспорта.

Відмінностей при засвідченні копії або фотокопії-витягу немає. Документ також повинен містити обов'язкові реквізити: назву органу, що видав цей документ, номер і дату його видачі, при необхідності викладений на бланку затвердженої форми. Документ повинен бути підписаний уповноваженою особою, що його видала, і на ньому має бути проставлена печатка (при її наявності).

Нотаріус не має права засвідчувати фотокопію-витяг певних сторінок документу, написаного олівцем, з підчистками, приписками, необумовленими виправленнями, закресленими словами. Документ повинен мати чітко викладений текст, на якому проставлений чіткий відбиток печатки (у разі її наявності).

Якщо документ відповідає цим вимогам  і з нього можна робити фотокопію-витяг, то нотаріус робить відповідний посвідчувальний напис, в якому прописує перелік тих сторінок, копії яких він засвідчив, проставляє реєстровий номер (у разі, якщо документ буде на двох або більше аркушах, то прошиває, нумерує і закріплює належним способом ці аркуші). По завершенні цієї дії проставляє свою печатку і підпис.

Документи, необхідні для здійснення цієї нотаріальної дії:

  1. Документи, що засвідчують особу людини, яка звернулася за цією нотаріальною послугою;
  2. Оригінал документу, фотокопію-витяг з якого необхідно засвідчити.

Замовити дзвінок